Izstāde "LATVIAN CONNECTION" Tokijā.

2014.10.27

Mīļie daraugi, varbūt Jūs vai Jūsu draugi novembra sākumā būsiet Tokijā? No 3.- 8. novembrim esiet laipni aicināti apmeklēt mūsu izstādi, izstāde notiks Tokijā, galerijā ATHALIE.

Gaidīšu ciemos :)

Rotu izstāde "Aspazija Dzintarā".

2021.01.04

2020.gada vasarā, Jūrmalā, Aspazijas mājā norisinājās rotu izstāde "Aspazija Dzintarā". Izstādes darbi veidoti iedvesmojoties no Aspazijas dzejas rindām. 

Rotu kolekcija DANCĀ

2018.03.21

Sudraba kuloni, 5- 6cm. Meitas stīpainos brunčos, ar saktām un vainagiem. Puiši linu kreklos ar sudraba pogām.

Manis veidotie cilvēciņi dosies uz lielo Brīvdabas muzeja gadatirgu 3.-4.jūnijā!

2017.05.22

Pieteicos uz lielo Brīvdabas muzeja gadatirgu 3.- 4.jūn. Izturēju komisiju un tagad sirsnībā veidoju mazos cilvēciņus - strīpainos brunčos ar sudraba pogām un dzintara saktām, puķu pušķiem rokās un ziedu vainagiem galvā. Katru veidoju atšķirīgu un tomēr var saprast, ka no vienas saimes. Vēlos lai katrs, kas uz šiem kuloniņiem skatās vai tos nēsā, atrod tajos kaut ko sev tik tuvu! Manuprāt šīs rotas varētu būt laba alternatīva tradicionālajām kristību dāvanām vai arī dāvana citos svētkos.

Dancā

2017.04.07

tā viņi dzīvojas 
pašreiz uz dēlīša, bet pēc brītiņa uz kāda linu krekla, sarafāna vai kleitas
koloniņi iekarināmi ādas aukliņā, bantītē, lina šņorētē

Laimīgu Jauno gadu!

2016.12.31

Lai jums viss izdodas!

Rotu izstāde “Mirdza".

2016.10.27

Jūrmalā, “Aspazijas mājā”, Z.Meierovica prospektā 20 no 2016.gada 15.novembra līdz 16.decembrim būs apskatāma Initas Rudzītes dzintara rotu izstāde “Mirdza”. Dzintars kā jau saules akmens - spīd, staro, mirdz, laistās. Dažreiz mēs mirdzam ar spožu apģērbu vai aksesuāriem, bet ir arī cita spīdēšana, kāds staro ar saviem ikdienas darbiem, kāds ar uzrakstītām dzejas rindām, kāds ar labu vārdu un uzmundrinājumu, šis mirdzums nav uzreiz acīm saskatāms, bet ir daudz vērtīgāks par ārējo spožumu. Tādu pat līdzību es saskatu ar mūsu dārgakmeni dzintaru, ne vienmēr vajag dzintara gabaliņam izveidot ideālo formu vai nopulēt to, jo tieši nenopulētajā dzintarā ir tūlītējā mirklī neredzamais skaistums – noslēpums. Izstādi veltu savai mīļajai vecmāmiņai Mirdzai. Foto Inita Rudzīte. Postera dizains Anna Vanaga.

Asimetriskie auskari.

2016.04.25

10.aprīlī Jūrmalas mākslas skolā Martas Ģibietes vadībā notika skila meistarklase. Meistarklases ietvaros izgatavoju asimetriskus stikla gabaliņus auskariem. Lūk arī rezultāts -  auskariņi veidoti no stikla, apvienojot to ar pērli un dzintaru.

Lielā pavasara izsole Ķegumā.

2016.04.12

16.aprīlī 11.00 Ķeguma tautas namā notiks "Lielā pavasara izsole". 

https://www.facebook.com/events/483545908516925/ 

Labdarības izsolei esmu izlēmusi dāvināt rotu, kas Latviju prezentējusi arī tālajā Indijā un ir redzama uz pastkartes. 2015.gada novembrī par godu Latvijas Dzimšanas dienai Latvijas vēstniecībā Indijā tika izstādītas Andra Zēgnera fotogrāfijas, kā arī manis radītās dzintara rotas. Ar šo es gribu aicināt arī citus dizainerus un māksliniekus padomāt par iespēju piedalities pasākumā dāvinot darbus izsolei. Tāpat es gribētu aicināt arī ģimenes padomāt par iepēju jauki pavadīt sestdienas rītu ārpus Rīgas. Lai organizatoriem viss izdodās un atkal kāds jauks projekts Ķeguma novadā iegūst līdzekļus un iespēju realizēties!

Tauriņš.

2016.01.22

Tauriņš, Nerūsējošā tērauda adījums, jūras akmentiņš.

Rota labdarības izsolei.

2016.01.22

Atskatoties uz pagājušo gadu. 2015.gada 5.dec. 11.00-16.00 Rīgas Domes telpās notieka Rīgas starptautiskā sieviešu kluba rīkotais labdarības Ziemassvētku tirdziņš. Pasākumā piedalos jau piekto gadu. Labdarības izsolei šogad dāvinu dzintara, pērļu rotu.

Izstāde Latvijas vēstniecībā Indijā.

2015.11.25

Indijas brauciena laikā, Latvijas vēstniecībā Indijā tika izstādītas un prezentētas manis radītās dzintara rotas, kā arī ļoti talantīgā fotogrāfa Andra Zēgnera fotogrāfijas. Daži foto mirkļi no šiem izstāžu un prezentāciju pasākumiem. Liels paldies Latvijas vēstniecībai Indijā par doto iespēju un brīnišķīgo uzņemšanu. Foto Uldis Rudzītis.

Kaklarota.

2015.08.25

Kaklarotas izgatavošanā izmantota jūras krastā izskalota lauska, tā varētu būt lauska no šķīvja vai flīzes. Materiāli: Nerūsējošā tērauda  adījums, āda, dzintars, māla trauka lauska.

Kaklarotas.

2015.06.16

Materiāli - dzintars, korālis, nerūsējošā tērauda adījums.

Intervija žurnālā "Praktiskais Latvietis".

2015.06.04

Par rotām no krēsla kājas, par dzintaru, par skicēm, par izglītību...

Asimetriska kaklarota.

2015.02.24

Šoreiz asimetriska kaklarota - dzintars, pērles, nerūsējošā tērauda pinums.

Dzintara gabaliņš ir kurzemes jūrmalā atrasts. Rotā iestrādāta tādu dzintara forma, kāda tā ir izskalota no jūras. Dzintara gabaliņa forma nav mainīta, tikai nopulēta virsējā kārtiņā, lai tas labāk būtu saskatāms.

Latvijas vēstniecības atklāšana Indijā.

2015.02.05

Latvijas vēstniecības atklāšanas pasākums Indijā 2015.gada 3.februārī. Latvijas vēstnieka Indijā Aivara Grozas kunga sieva Sandra Grozas kundze greznojusies ar Initas Rudzītes darinātu rotu.

Rota labdarības izsolei.

2014.12.06

Rīgas Starptautiskais Sieviešu Klubs (IWCR) katru gadu organizē Labdarības Ziemassvētku Tirdziņu. Arī šogad esmu izgatavojusi rotu speciāli šī pasākuma atbalstam.

Izstādē "LATVIAN CONNECTION" Tokijā.

2014.11.14

Ieskats Izstādē "LATVIAN CONNECTION" Tokijā.

Izstāde "LATVIAN CONNECTION" veidota sadarbojoties trīs māksliniekiem: diviem stikla māksliniekiem no Japānas- Etsuko Nishi, Kazumi Ikemoto un Inita Rudzīte ir rotu dizainere no Latvijas. Izstāde notikaTokijā, galerijā "Athalie", 03.11-08.11.2014.

Dzintara rotu prezentācija jūras krastā

2014.09.13

Dzintara rotu prezentācija jūras krastā.

Rotas veidotas iedvesmojoties no senā grieķu teātra arhitektūras formām.

2014.06.29

Rotas veidotas iedvesmojoties no senā grieķu teātra arhitektūras formām, rotā iestrādājot gan „Teatrona” (skatītāju rindas), gan „orhesta” (orķestra daļa), gan „skēna” (skatuves) daļu.

17.maijā, muzeju naktī būšu sastopama Kr.Barona muzejā - atklāšu izstādi, vadīšu dzintara rotu darbnīcu.

2014.05.16

Arī es sniegšu savu ieguldījumu muzeju nakts pasākumam. Muzeju nakstī būšu sastopama Krišjāņa Barona muzejā, Kr. Barona ielā 3/5.

17.maijā,  Kr.Barona muzejā, pl.18.18 tiks atklāta neliela manu rotu izstāde, rotas esmu radījusi iedvesmojoties no senā grieķu teātra arhitektūras formām. Rotas veidotas no koka, dzintara, ādas, nerūsējošā tērauda pinuma.

Visu nakti vadīšu dzintara darbnīcu, ikvienam būs iespēja iemācīties un pašam izgatavot auskariņus no dzintara. Būtu taču forši Jāņos izgreznoties ar pašas gatavotiem dzintara auskariem!

Stikla rotas izstādītas arī Japānā

2014.05.13

Manis gatavotās rotas tika izstādītas arī mākslas galerijā Osaka pilsētā, Japānā. Visas rotas gatavoju no stikla, ko iepinu nerūsējošā tērauda tīklojumā. Stiklu autore ir stikla māksliniece no Japānas - Etsuko Nishi. 

Filma "Stikla ceļš. Rīga-Tokija".

2014.03.18

Ir tapusi neliela filmiņa par stiklu un tā iestrādāšanu rotās. Paldies, Anna Vanaga un Uldis Rudzitis ! Rotas līdz pat marta beigām var apskatīties Krišjāņa Barona muzejā.

Savu laiku nokalpojis krēsls pārtop rotās.

2013.11.08

Kaklarotu kuloni veidoti no koka klučiem, kas iegūti no savu laiku nokalpojuša krēla kājām. Krēsls varētu būt izmests miskastē, bet tagad tam ir iedota jauna dzīve - rotās.